2014. január 7., kedd

Rendesen megtorpedózta ellenfelét a "sárga tengeralattjáró"

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának zárómeccsén A kieső helyen serénykedő Vallecano fogadta az újoncként igen csak fényes szezont futó Villareal csapatát. A  "sárga tengeralattjáró" ezen az estén nem kegyelmezett, legénysége precíz és kegyetlen volt.

Vallecano - Villareal 2-5 (0-3)
G: Castillo (66., 90+1.-büntető) ill. Uche (10., 57., 64.), Perbet (12., 41.)

Hiába kezdte sokkalta jobban a meccset a hazai csapat és alakított ki hatalmas mezőnyfölényt, a "sárga tengeralattjáró" nagyon együtt dolgozott és precízen kihasználta az előtte adódó lehetőségeket. A 10. percben Uche kezdte meg a torpedózást, melyet két minutummal később Gomez átadását követően Perbet folytatott, ezzel megadva az alaphangot a meccsnek. A félidő végére fordulva ismét Gomez tetszelgett az előkészítő szerepkörében és ezúttal is Perbet volt a befejező, így három gólos nagyon magabiztos előnnyel vonulhattak az öltözőbe a vendégek.

A fordulást követően sem maradt el a sárga henger, Uche pillanatai következtek. A nigériai gólvágó előbb az 57., majd a 64. percben is eredményes tudott lenni, ezzel pedig mesterhármast ért el. Fontos megjegyezni, hogy 5-0-ás állásnál a statisztikákra tekintve azt állapíthattuk meg, hogy mind az öt kaput találó lövés utat talált a hálóba, ez pedig semmiképpen sem Cobeno kapuvédő érdemeit növeli. A biztos előny tudatában hátradőltek a vendégek, ennek pedig meg is lett a böjtje, előbb a 66. percben talált be Castillo, majd a ráadásban szintén ő tudott duplázni egy megítélt büntetőt követően. Ez azonban már csak szépségtapasznak volt jó...

A La Liga állása 18 forduló után:
1. Barcelona 49 pont (53-12), 2. Atletico Madrid 49 p. (47-11), 3. Real Madrid 44 p., 4. Athletic Bilbao 33 p., 5. Real Sociedad 32 p., 6. Villareal 31 p., 7. Sevilla 29 p., 8. Valencia 23 p.,... 18. Celta Vigo 16 p., 19. Vallecano 13 p., 20. Betis 11 p.