2013. december 5., csütörtök

Könnyed Man.City győzelem Geráék otthonában - Eredmények, tabella

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulóját a forgalmi dugó miatt késéssel kezdődő West Brom-Manchester City összecsapás zárta. Bár az eredményre tekintve páran azt mondhatják, ez szoros volt, higgyék el, egy pillanatig sem forgott veszélyben a vendégek sikere.

West Brom - Manchester City 2-3 (0-2)
G: Pantilimon (85.-öngól), Anichebe (90+4.) ill. Agüero (9.), Y. Toure (24., 74.-büntető)

Nem teketóriázott a vendég együttes, mindjárt az elején ellenfelének esett és hamar tudatta, hogy miért jött szerda este. Agüero már a 9. percben megszerezte a vezetést, Zabaléta adott remek labdát az argentin zseninek, aki elemi erővel lőtt Myhill kapujába. A 25. percben aztán Kolarov lapos beadása találta teljesen üresen Yaya Touret, aki hagyag bokamozdulattal passzolta a játékszert a kapu oldalába. Ekkor úgy tűnt, akár kiütés is lehet a meccsből. A City azonban mintha megtorpant volna a magabiztos előny tudatában, támadásaik már nem voltak annyira dinamikusak és átütőek. A hazaiak nem tudtak kaput találni, körbelőtték azt, de Pantilimon nyugodtan áthalott a gólvonalon, többnyire kirúgásokat kellett gyakorolnia.

A szurkolók ovációval fogadták a 64. percben Gera Zoltánt, aki csereként Morrison helyére állt be, úgy fest a magyar fiút nagyon szeretik a hazai drukkerek. A 74. percben aztán tovább növelte előnyét a manchesteri gárda, mikor is Kolarov buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Toure állt és magabiztosan értékesítette a tizenegyest. A végjátékban aztán totálisan kiengedett a vendég együttes, előbb Pantilimon vétett öngólt a 85. percben, majd Anichebe talált a kapuba a hosszabbítás negyedik percében. Az eredményen így igen csak kozmetikáztak Geráék, de a lényegen a három bajnoki pont sorsán nem tudtak változtatni. Amíg a meccset komolyan vették a vendégek azt történt amit akartak...

Győzelmével a "Polgárok" tartják harmadik helyüket a tabellán és már 40 rúgott gólnál járnak, míg a West Brom a 13. pozíciót foglalja el.

A Premier League állása 14 forduló után:
1. Arsenal 34 pont, 2. Chelsea 30 p., 3. Manchester City 28 p., 4. Liverpool 27 p. (30-17), 5. Everton 27 p, (22-13), 6. Tottenham 24 p.,... 9. Manchester United 22 p.,... 18. Fulham 10 p. (12-26, 19. Crystal Palace 10 p. (8-22), 20. Sunderland 8 p.