2013. február 3., vasárnap

Afrika kupa: Drogba álma oda, a szuper sasok kiverték a torna favoritját!

Szombaton lejátszottak két negyeddöntő mérkőzést a 29. Afrika kupán, ma pedig következett a másik két párharc. Tegnap elsőként Ghána jutott az elődöntőbe, majd pedig Mali együttese búcsúztatta a házigazdát. Ez a két csapat várta a mai meccsek győztesét, ugyanis az ellenfeleket tisztelhetik a mai továbbjutókba. Az Elefántcsontpart- Nigéria mérkőzés győztesére Mali várt, ez a meccs volt a negyeddöntők sláger meccse, a favorit pedig a Drogba vezette csontparti alakulat volt.

A találkozó nagyon egyenlő erők küzdelmét hozta, bár úgy is jellemezhetnénk a meccset, hogy az évek óta együtt játszó Elefántcsontpart játszott kissé fásultan, míg a nemrégiben összeálló Nigéria mindentt megtett annak érdekében, hogy továbbjusson. Az intő jelek megvoltak  Drogbáék számára, azonban Emenike 43. percben szerzett gólja tudatosította bennük Nigéria szándékát. A gól lélektani szempontból tökéletes időben esett, ezzel a félidőben 0-1 állt az eredményjelzőn a szuper sasok javára.

A második játékrész elejét megnyomták Kalouék, ennek meg is lett az eredménye az 50. percben egy remek Drogba átadását követően Tiote vette be Enyema kapuját 1-1. Aztán ahogy belekezdtek a második félidőbe, úgy ültek le. A két csapat labdabirtoklásban és próbálkozások terén is fej-fej mellett zárták a meccset, a különbséget  Mba jelentette, a tornán magát a kezdőbe beverekvő középpályás eszméletlen szép átlövésgólt szerzett a 78. percben, mely továbbjutást ért Nigéria számára...

Ezzel a torna favoritja Elefántcsontpart kiesett és több rutinos játékosnak minden bizonnyal ez volt az utolsó Afrika kupa meccse. Így többek közt Drogbának is, aki elképzelhető, hogy vissza is mondja a válogatottságot, szinte biztos, hogy 2015-ben már nem szerepel a válogatottba, kérdés a 2014-es VB motiválja-e a csatárzsenit...

Elefántcsontpart - Nigéria 1-2 (0-1)