2012. június 11., hétfő

Hat gólos magyar győzelem és "Nagy" visszatérés! Közel a VB részvétel

Tegnap délután játszották a Magyarország-Norvégia férfi kézilabda mérkőzést, melynek tétje a VB indulás. A párharc első felvonását Veszprémben, hazai pályán játszották a fiúk. Visszatért a válogatottba Nagy László, akit a közönség szeretettel fogadott. A találkozó hat gólos magyar győzelmet hozott ami elég biztató a visszavágó előtt.

A találkozót rosszul kezdtük, a norvégok szereztek két gólos előny, majd ezt a 11. percben már sikerült ledolgozni és 5-4 volt a javunkra. A félidőben két gólos magyar előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe 12-10. A második játékrész elején bealudtunk és egyenlítettek az északiak 12-12 volt az állás, majd pedig jött egy nagy magyar roham. A 40. percben négy gólosra nőtt az előnyünk 17-13 állt az eredményjelzőn, de nem sikerült megtartani az előnyt. Az 52. percre egy gólosra olvadt az előny, ami nagyon kevésnek tűnt a visszavágóra 20-19. De ezt követően megrázták magukat Császárék remek védekezést mutattak be és kiváló támadásokat, melynek eredménye az lett, hogy csupán két gólt kaptunk az utolsó nyolc percben és hetet dobtunk. Így a végeredmény 27-21 lett ami elég magabiztos előnynek tűnik a visszavágó előtt.

Remek teljesítményt nyújtott a kapuban a mérkőzés folyamán Fazekas, ezt a 21 kapott gól mutatja, ám ez a csapat remek védekezésének is betudható. A mérkőzés két legjobb magyar gólszerzője Nagy László és Császár Gábor voltak egyaránt hat találatot szereztek mindketten.

Férfi Kézilabda, világbajnoki selejtező első mérkőzés:
Veszprém, 5000 néző. V: Geipel, Helbig (németek)
Magyarország-Norvégia 27-21 (12-10)

Mocsai Lajos, a magyarok kapitánya: – "Óriási drukk volt bennem, és nem csupán Nagy László visszatérése miatt. Ő egy a játékosaink közül, ebben a sportágban a csapat teljesítménye a fontos. A számok pedig önmagukért beszélnek… Többször is eredményesen forgattuk a még nem egészen összeszokott, több fontos játékosát nélkülöző csapatunkat, amelynek Oslóban az elején sem szabad statikusan támadnia és szétesően védekeznie."