Rangadót nyert a PSG! - Nincsen ellenfele Ibráéknak idén

Rangadónak indult, könnyed iskolajáték lett a vége, avagy a Paris Saint-Germain könnyed játékkal rendezte el a St. Etienne csapatát. Az előző években rendre volt, aki megszorítsa az olajmilliókból felépített és fenntartott fővárosiakat, idén azonban úgy fest, hogy utcahosszal nyerheti meg a ligát az Ibrahimovic vezette gárda.

Paris Saint-Germain - St. Etienne 4-1 (1-0)
G: Kurzawa (23.), Cavani (48.), Ibrahimovic (67.), Lucas (87.) ill. Verratti (73.-öngól)

Fölényes labdabirtoklás, sokkalta több lövési kísérlet és sokkalta több kaput találó kísérlet, jobb helyzetkihasználás, avagy kiütközött a csapatok közti papírforma különbség, a St. Etienne nem tudta megnehezíteni riválisa dolgát. Az első játékrészben még csak egy gól született, Kurzawa kiugratása, majd befejezése révén megvolt a vezetés a hazaiaknak, a második felvonásban azonban hamar eldőlt minden. A 48. minutumban egy kontratámadás végén Cavani talált a hálóba, Zlatan Ibrahimovic futott el a szélen, s szolgálta ki zseniális módon éktársát. Nem egészen egy perccel később aztán mintha lemásolta volna a gól előtti támadást a PSG, azzal a különbséggel, hogy ezúttal egy védő beleért a labdába, ám az így is eljutott Cavanihoz, aki azonban az ötös sarkáról hibázott. Az uruguayi visszaadta a gólpasszt, a 67. percben remekül szolgálta ki Ibrát, akinek már csak az üres kapuba kellett passzolnia. A vendégek szépítő gólját is PSG játékos szerezte, olyasféle flipper módon, melynek végén Verratti neve került a jegyzőkönyvbe. A végeredményt a hórihorgas svéd helyére beálló Lucas Moura alakította ki egy fejes góllal. A PSG szépen halad az újabb bajnoki cím felé, főbb riválisai szépen lemaradva...!

Paris Saint-Germain
Laurent Blanc csapata még nem talált legyőzőre, ellenben a főbb riválisok minimum kétszer, de van aki már ötször. Meggyőződésem, hogy nem a párizsiak lettek jobbak, egyszerűen a riválisok nem tudják ezidáig azt hozni, amit elvárhatnánk tőlük. Honi szinten, úgy fest, hogy a PSG-nek idén nem kell annyira megerőltetnie magát, persze még a felénél sem járunk, s jöhetnek hullámvölgyek, ám a tabellára tekintve, ez eddig több mint magabiztos és hathatós előny, amit összeszedtek. Házi gólkirály: Cavani és Ibrahimovic - 7-7 góllal

A meglepetés újonc és a másik dobogós
Jelenleg a dobogó második, illetve harmadik fokán egy-egy meglepetéscsapat található, senki, bizonyára a csapatok legvérmesebb szurkolói sem gondolták, hogy 11 bajnoki után az újonc Angers  lesz a második, míg a Cean a harmadik. igaz már ők is tisztes távolságból figyelik. Kíváncsian várjuk, hogy meddig tart ki a lendület, a remek, erőn felüli szereplés.

Olimpique Lyon
A legfőbb riválisok közül  még ők állnak a legjobban, ám már ez is tíz pontos hátrányt jelent a listavezetővel szemben. Kevesebb, mint a meccsek felét sikerült megnyerni, sok a döntetlen, nincsen olyan kulcsember, aki húzza a csapat szekerét, a tavaly tündöklő Lacazette roppant halovány, ezidáig nem találja góllövőcipőjét, illetve nem kap hátulról olyan támogatást, mint ezt megelőzően. Házi gólkirály: Fekir - 4 gól

AS Monaco
A kaszinóparadicsomban sem egyszerű a képlet, rengeteg a döntetlen ezidáig, s a csapat védekezése meg sem közelíti a tavalyi masszívitást. El Shaarawy ezidáig nem tudta megváltani a hercegségi csapatot, sőt több ízben csak a padon kap helyet. A Monaco hátránya immáron 12 pont az éllovas PSG-vel szemben. Házi gólkirály: Lemar - 3 gól

Olympique Marseille
Roppantmód meglátszik a vezetőedző Bielsa távozása, az új spanyol vezetőedző ezidáig nem sokat mutatott, inog is alatta a kispad rendesen, kérdés, hogy még menthető-e a csapat szeonja valahogyan, ugyanis más most 17 pontos a hátrány. Roppantmód hiányzik elölről Gignac, ahogyan Payet és Ayew távozását is megsínyli a csapat. Sok a kérdőjel...!