2014. június 15., vasárnap

FootGolf: Megszították Lengyel Béla nagy sorozatát, féltávhoz érkezett a bajnokság

Szombaton féltávhoz érkezett a 2014-es Footgolf Országos Bajnokság (FOB), a Future FM versenyen négy kategóriában több mint 70 sportbarát állt rajthoz. Az időjárás ezúttal sem volt kegyes, ennek köszönhetően kimagasló eredmények nem is születtek. Pont került Lengyel Béla nagy sorozatának végére, a felnőtt férfi kategóriát magabiztosan vezető EMFGSE versenyzőt csapattársa Bihary Péter verte meg. junior kategóriában utcahosszal vezet Kiss Roland, míg a senior kategória roppant izgalmasan alakul.

A mezőny délelőtt tíz órakor rajtolt el és bár ragyogó napsütéses idő volt, a szél igen csak megnehezítette a versenyzők dolgát. A felnőtteknél ádáz küzdelmet vívott Bihary Péter és Lenygel Béla, az EMFGSE versenyzői egyaránt 74 rúgással végeztek, ám a 9-6-3-1 szabály alapján a pálya második felének utolsó három lyukán Péter 14-12-vel jobbnak bizonyult. A bronzérem sorsáról is a 9-6-3-1 szabály döntött, Zsók Richárd (ROWERS SC) és Juhász Zoltán (HAPPY COMPANY)  egyaránt 79 rúgással végzett, az utolsó kilenc lyuk pedig Zsók javára döntött (39-40). A FociClub Footgolf Team versenyzője Ősz Nándor (80) lett az ötödik. Az előző verseny ezüstérmese az FTC Footgolf kiválósága Bogár Krisztián ezúttal csak 12. lett.

20. Káló István 1

A senioroknál a bajnokságban először elrajtoló Szabó Attila (FUTURE FM FOOTGOLF TEAM) diadalmaskodott és gyűjtötte be a 100 pontot, miután 76 rúgással ért végig, mögötte újabb ezüstérmet könyvelhetett el Pandur János (SZTK FOOTGOLF), aki ezzel immáron már a dobogó harmadik fokán van összetettben. A bronzérem Hankó Péter (MILAN FOOTGOLF) nyakába került, aki ezzel idei legjobb teljesítményét mutatta fel. A mezőny borzasztó szoros, nemsokára összetett állással is jelentkezünk.

20. Fosztó Zsolt 1

A junioroknál ezúttal nem volt túl népes a mezőny, hiányzott a legutóbbi két fordulóban diadalmaskodő Juhász Donát, aki így egérutat adott Kiss Rolandnak, aki magabiztosan vezeti a bajnokságot. Első lett Bacskai Péter (90), aki először állt rajthoz a bajnokságban, míg másodikként zárt a listavezető Kiss Roland (92). A dobogó harmadik fokára Sárközi Richárd állhatott (98).