2012. július 2., hétfő

Spanyol rekordok:Számtalan egyéni és csapat rekordot döntöttek meg a az EB-n

Az Európa bajnokságot megnyerő spanyol válogatott számtalan egyéni és csapat rekordot is megdöntött ezen az Európa Bajnokságon. Szinte hihetetlen számokról és dolgokról beszélhetünk. Nézzük mikről is van szó.

Csapat statisztikás, rekordok:
-A spanyol válogatott az első, amely zsinórban három nagy tornán diadalmaskodott (2008-as Európa-bajnokság, 2010-es világbajnokság, 2012-es Európa-bajnokság).
-A spanyol válogatott az első csapat, mely megvédte Európa-bajnoki címét.
-A spanyol csapat címvédésével beérte a háromszoros győztes Németországot, mint legeredményesebb nemzet az Eb-n, 2012 és 2008 mellett 1964-ben is győzött.
-Spanyolország mind a 12 gólját a 16-oson belülről szerezte a 2012-es Európa-bajnokságon.
-Az eddigi legnagyobb különbség EB döntőben 3-0 volt, ezt a rekord mostantól Spanyolország tartja 4-0-ás diadalával
-Spanyolország zsinórban 12 Európa-bajnoki  mérkőzésen maradt veretlen.
-Spanyolország a selejtezőket beleértve 29 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.
-A spanyol keret 13 játékosa a futballtörténelemben először játszott két Eb-döntőben, és nyerte meg a trófeát.
-Spanyolország tartja az Eb-k és vb-k kieséses szakaszának leghosszabb kapott gól nélküli sorozatát, a 2008-as negyeddöntő óta érintetlen hálója.
-Spanyolország 92 éves átkot tört meg Olaszország ellen, utoljára 1920-ban győzte le a taljánokat.

Egyéni statisztikás, rekordok:
-Iker Casillas minden idők első futballistája lett, aki 100 aratta a spanyol válogatottban.
-Iker Casillas 509 percig nem kapott gólt az Európa-bajnokságon, ezzel átadta Dino Zoff időtlen idők óta álló 494 perces rekordját.
-Casillas a 9. kapott gól nélküli mérkőzését játszotta Eb-ken, ezzel beérte Edwin van der Sart.
-Juan Mata szerzett csereként leggyorsabban gólt a 2012-es Eb-n, mindössze 74 másodpercre volt szüksége.
-Fernando Torres lett a futballtörténelem első játékosa, aki két Eb-döntőben is gólt szerzett.
-Xavi lett az első, aki két Eb-döntőben egyaránt gólpasszt adott.
-Xavi mindössze három gólpasszt adott az Eb-ken. Viszont mindegyiket döntőben...
-David Silva öt találatnak volt részese (két gól, három assziszt), ami a legtöbb az idei tornán.
-Vicente Del Bosque lett az egyetlen edző, aki megnyerte a Bajnokok Ligáját (kétszer), a világbajnoki és Európa-bajnoki trófeát.

Működik egy facebookos oldalunk is, kedveljétek, likoljátok az oldalt és üzenőfezlatokon megjelennek a legfrissebb hírek. Jó kommentelgetést, olvasgatást http://www.facebook.com/SportToll

Forrás: sporthirado.hu/nso.hu