2015. október 21., szerda

Gólparádé és magyar továbbjutás az Ifjúsági BL-ben! - eredmények

Idén bővült az Ifjúsági Bajnokok Ligája mezőnye, a felnőtt mezőnnyel megegyezően ezúttal is vannak csoportküzdelmek, ám további 32 ország bajnokacsapata is megmérettetheti magát egy két fordulós kieséses rendszerben, mely után a mezőnyt összeboronálják és indul a harc a végső győzelemig. Ezen apropóból az U19-es mregnáló magyar bajnokért szoríthattunk, s szoríthatunk tovább is, ugyanis a Felcsút gólparádét rendezett a ciprusi APOEL ellenében, s készülhet a következő párharcra.

Felcsút - APOEL 6-1 (2-1)
Magyar gólszerzők: Damási (20., 89.), Péter (37., 73.), Szabó (54.-büntető), Óvári (78.-büntető)

Kiállítás: - ill. Paraskevas (51.)
Felcsút: Tóth B. - Kertai, Csonka, Lipcsei, Spandler (Tóth B. 77.) - Pintér (Fodor 80.), Mészáros, Damási, Sallai (Szabó 46.), Óvári - Péter. Vezetőedző: Komjáti A.

Tj: a Felcsút 9:4-es összesítéssel

Az idegenbéli 3-3-as döntetlent követően nem kezdődött jó a hazai visszavágó, ugyanis a ciprusiak szerezték meg a vezetést negyed óra elteltével. Ám szerencsére gyorsan jött a válasz, a félidőben pedig már magyar vezetéssel fordulhattak a felek, Damási és Péter talált a hálóba.

A fordulás után megfogyatkoztak a ciprusiak, Paraskevas mehetett zuhanyozni, ez pedig hatalmas fölényt és újabb magyar gólokat eredményezett. Szabó értékesített egy megítélt büntetőt, majd Péter talált be újra, ezzel eldöntve a párharcot véglegesen. Óvári sem maradt gól nélkül, a kinti meccsen remeklő támadó középpályás büntetőből volt eredményes, míg a végeredményt Damási állította be, keretbe foglalva ezzel a magyar gólok sorát. Immáron azt is tudjuk, hogy ki lesz a magyar csapat ellenfele, a következő körben a skót Celtic legjobbjaival kell megmérkőzni oda-vissza.

Ifjúsági Bajnokok Ligája (U19) bajnoki ág:
Besiktas - Aktobe 4-0 - Tj: a Besiktas 6:0-val, kettős győzelemmel
Servette - Villareal 1-2 - Tj: a Servette 4:4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
Ravan - Szpartak Moszkva - Tj: a Szpertak Moszkva 4:0-ás összesítéssel
Zimbru Chisinau - Pribram 1-2 - Tj: a Pribram 4:1-es összesítéssel, kettős győzelemmel
Saburtalo Tbilisi - Midtjylland 1-2 - Tj: a Midtjylland  3:1-es összesítéssel, kettős győzelemmel
V. Constanta - FC Minszk 5-1 - Tj: a V. Constanta 7:3-as összesítéssel
Celtic - Helsinki 1-1 - Tj: a Celtic 6:1-es összesítéssel
Legia - Litex Lovech 3-1 - Tj: a Legia 5:2-es összesítéssel, kettős győzelemmel
Domzale - Rad 0-2 - Tj: a Rad 2:1-es összesítéssel
Anderlecht - Brann Bergen 5-0 - Tj: az Anderlecht 6:1-es összesítéssel
Zeljeznicar - Salzburg 2-1 - Tj:  a Salzburg 5:2-es összesítéssel
Torino - Senica 1-1 - Tj: a Senica 1:1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal