2014. január 16., csütörtök

Gálázott a Manchester City az FA Kupában!

Igazi örömjátékot mutatott be az újrajátszáson a Manchester City, mely ismételten kiütéses győzelmet aratott a szezon során immáron nem először. A szenvedő fél a Rovers volt, melynek igazán esélye és momentuma sem nagyon volt a meccsen.

Manchester City - Blackburn Rovers 5-0 (1-0)
G: Negredo (45+1., 47.), Dzeko (67., 79.), Agüero (73.) ill. -

A legnehezebb az első gólt volt megszerezni, ám a gólcsend az első játékrész hosszabbításában megtört, mikor is Negredo talált a kapuba. A spanyol gólzsák egyre jobban magára talál angol földön, ontja a gólokat. A második játékrész elején pedig tovább növelte találatainak számát, mely a 21. gólja volt a "Polgárok" mezében az idei szezonban minden sorozatot figyelembe véve. A stafétát ezt követően Dzeko vette át, aki a 67. percben tudott eredményes lenni, majd jött a várva várt pillanat, Agüero tért vissza sérülését követően. Ha pedig visszatért, akkor egyből, pályáralépése után nem egész egy perccel betalált. Az i-re a pontot Dzeko tette fel a 79. percben, ekkor lett az állás 5-0, mely mint tudjuk a végeredmény lett. A City tehát ott van a 4. fordulóban, ellenfele pedig a Watford lesz. A Blacburn gárdájától már az újrajátszás kiharcolása is hatalmas dolog volt.