2012. május 28., hétfő

Felkészülés: Izland rendesen megizzasztotta a Franciákat

Felkészülési mérkőzésen fogadta Izland csapatát az EB-re készülő Francia válogatott tegnap este. Az első félidő igen csak nagy meglepetést hozott, a félidő közepén öt perc alatt két gólos előnyre tett szert Izland csapata és úgy tűnt érik a meglepetés. A franciák mezőnyfölényben játszottak, egy jogosnak tűnő tizenegyest nem kaptak meg, ám az eredmény a félidőben 2-0 volt. A második játékrészre még összeszedettebb és elszántabb Francia csapat érkezett és ez már az eredményben is megmutatkozott, mindjárt a félidő elején megvolt a szépítés, ám ezt követően sokáig semmi. Úgy tűnt Izland megőrzi az előnyét, ám a végén nem így történt. Két perc leforgás alatt kétszer villantak és így a befejezés előtt megfordították a találkozót. Nagy nehezen megszerezték a Franciák a győzelmet, ám ez a játék még kevés lesz, ha nagyobb eredményre pályáznak az EB-n. küzdeni akarásból viszont kitűnő csapatot láttunk.

Felkészülési mérkőzés Valenciennes
Franciaország - Izland 3–2 (0–2)
Gólszerzők: Debuchy (52.), Ribéry (86), Rami (87.), ill. Bjarnason (28.), Sigthórsson (33.)