2014. május 13., kedd

FootGolf: Lengyel Béla továbbra is megállíthatatlan

Vasárnap került megrendezésre a Footgolf Országos Bajnokság (FOB) harmadik fordulója. A Hinora versenynek ezúttal is a Kisorosziban található Magyar Golf Club adott otthont, az időjárás pedig ezúttal sem fogadta kegyeibe a versenyzőket, a mezőny egy részét. A felnőtteknél Lengyel Béla mínusz kettővel diadalmaskodott ezzel pedig zsinórban harmadik győzelmét könyvelhette el, előnye utcahossznyi a mezőnnyel szemben. A szervezők nagy örömére ezúttal női versenyzője is volt a mezőnynek.

Reggel felhőkre és igen csúnya időjárásra ébredtünk, ám a tíz órai rajtra az eső elállt. A mezőny eleje megúszta a bőrigázást, ám a délután indulóknak ezúttal is meg kellett küzdenie az időjárással, igaz szerencsére erős szél nem nehezítette a dolgukat, ám a körülmények nem voltak feltétlenül egyenlőek. A Hinora versenyen ezúttal sem hibázott Lengyel Béla (par -2), aki az első hely mellett egy  két éjszakás, teljes ellátással járó hétvégi üdülési jogot is kapott a névadó szponzor jóvoltából. A dobogó második fokára az FTC FootGolf játékosa Bogár Krisztián (73) állhatott, míg élete első versenyét produkáló Takács Ákos (76) egy bronzéremmel nyitott. Az összetettben harmadik Varga Gábor ezúttal rontott, így pedig csupán a 9. helyen zárt. A FociClub.hu három férfi indulója közül ezúttal senki nem szerzett pontot, Kőszegi József és Őszi Ádám egyaránt nüánszokkal csúszott ki az első húszból.

20. Hinora Ferenc 1

Senior kategóriában igen csak sűrűsödik a mezőny, ezúttal Pivaecsek Antal (70) diadalmaskodott egy hatalmas egyéni csúccsal. Mögötte Pandúr János (74) végzett, míg a dobogó harmadik fokára Kövecses László (80) férkőzött fel. Ezzel pedig három új dobogósa volt a kategóriának, ugyanis ők hárman idén még nem kaptak érmet a nyakba. Eddig...! Ezzel közel kilencen állnak harcban a bajnoki címért, persze a vége még jócskán odébb van.

17. Kovács Gábor 10

A junioroknál a Ferencváros u13-as csapatának növendéke Juhász Donát (86) diadalmaskodott, a Hörman verseny után a Hinorát is megnyerte, ezzel pedig duplázni tudott, ám összetettben még mindig Kiss Roland vezet, aki ezúttal csupán ötödik lett. Az ezüstérem Czika Bojta (88) nyakába vándorolt a 9-6-3-1 szabály alapján, míg a bronz Rozsáli Artúrt (88) illette meg.