2014. január 19., vasárnap

Adebayor duplája győzelmet ért a Spursnek

Újabb vereséget szenvedett a Premier Leagueben a Swansea, mely a Tottenham ellen lépett pályára vasárnap délután. A londoniak elvitték a három pontot Walesből, mely Adebayor két góljának köszönhető. A nemrég még tartalékcsapatos támadó egyre jobb formát mutat.

Swansea City - Tottenham 1-3 (0-1)
G: Bony (78.) ill. Adebayor (35., 71.), Chico 54. - öngól)

A hazaiak kezdték sokkal dinamikusabban a meccset, ám a mezőnyfölényt nem tudták gólra váltani, nemúgy a túloldalon Adebayor, aki a 35. percben az első valamirevaló vendég támadást fejezte be góllal. A fordulást követően Chico még nehezebb helyzetbe hozta csapatát, mikor is öngólt vétett, a hab a tortán pedig Adebayor 71. percben szerzett találata volt, melynek köszönhetően 0-3 állt az eredményjelzőn. A hazaiak nem adták fel, főként Bony tudott port kavarni a Spurs kapuja előtt. A 78. percben szépíteni tudott a nyáron érkező támadó, aki korábban egy ízben már a kapufát is forgácsolta.  A gól csak kozmetikázni volt jó az eredményt, a Tottenham zsinórban hatodik meccsén maradt veretlen és bizony beérte a Liverpool csapatát. A Swansea három pontra van a kiesőzónától.