2013. szeptember 7., szombat

Üzbegisztán egy lépésre a pótselejtezőtöl

Ázsiában már korábban eldőlt, hogy melyik négy nemzet csapata lehet ott jövőre Brazíliában. Immáron csak két csapat van talpon, ők pedig a pótselejtezőt érő ötödik helyért küzdenek egymással oda-visszavágós rendszerben. A párharc első felvonását Jordániában rendezték és bizony a hazaiak boldogsága üzbég mosolyba csapott át a meccs végére.

Noha semmi nem dőlt el az első meccsen, azt azért konstatálhatjuk, hogy Üzbegisztán az 1-1-es döntetlennel és az idegenben lőtt góllal a párharc esélyesévé lépett elő és ott van azon a bizonyos küszöbön, amit nagyon szeretnének átlépni.

A találkozó gyors gólváltást hozott, a mérkőzés 30. percében örömünnep tört ki a hazai lelátón, ugyanis Al-Laham megszerezte a vezetést Jordánia számára, az örömünnepet azonban gyorsan elcsitították az üzbégek, hiszen öt perccel később már 1-1 állt az eredményjelzőn. A vendégek találatát Djeparov jegyezte.

Jordánia - Üzbegisztán 1-1 (1-1)