2012. május 21., hétfő

Ismét az élvonalban a West Ham United

A Kapalácsosok becenévre halható West Ham elkalapálta a Mandarinokat
Egy év másodosztályú kitérőt követően visszajutott a Premier Leagueba a West Ham, miután a feljutásért folytatott rájátszás döntőjében a Wembley Stadionban 2-1 nyerni tudtak a Blackpool ellen.

A mérkőzést a Mandarinok becenévre hallgató Blackpool kezdte jobban, több veszélyes helyzetet is kidolgoztak, ám ez az eredményen nem mutatkozott meg. Nem úgy  a 35. percben mikor a túloldalon Carlton Cole talált a kapuba és szerzett vezetést a Kalapácsosoknak (West Ham). Ezt követően sem adta fel a meccset a Blackpool, mindjárt a második félidő elején sikerült az egyenlítés Tomas Ince révén. Ezt követően mindkét csapatnak adódtak lehetőségei ám gól nem született. Már mindenki a hosszabbításra készült, mikor jött a csattanó és Vaz Te találata feljutást jelentett a kalapácsosok számára. Egy év szünetet követően a nagy múltra visszatekintő klub visszajutott tehát az élvonalba.

West Ham United - Blackpool 2-1(1-0)
Gólszerzők: Carlton Cole, Vaz Te illetve Tomas Ince

A másik két feljutó a Southamton illetve a Reading csapata voltaki egyenes ágon jutott fel.